Zerówka w Muzeum

16.12.2013 r. uczniowie z klasy 03 pod opieką Joanny Niwierskiej wzięli udział w warsztatach przedświątecznych pt. „Malowanie bombki choinkowej” w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. W trakcie warsztatów dzieci miały okazję stworzyć własną niepowtarzalną szklaną bombkę choinkową.

Jak widać kwitnie u nas także życie kulturalne. Z tej okazji odwiedziliśmy Muzeum Regionalne w Stalowej Woli.

Zaczynamy od goszczenia się „na salonach”. Można zobaczyć, iż potrafimy się zachować w każdej sytuacji ;)

A teraz będziemy czerpali z wiedzy znawcy sztuki . Małe przygotowanie naszych komórek mózgowych  zdolnych do projektowania najwspanialszych obrazów w naszej wyobraźni.

Po krótkich warsztatach- zapaleni artyści ostro wzięli się do pracy.

Za chwilkę spod ich małych, ale za to jakże zwinnych rączek powstaną niepowtarzalne dzieła sztuki – czyli własnoręczne pomalowane bombki.

Każdy wkłada w swoje dzieło wiele serca, przelewając to co zrodziło się w myśli na swoją bombkę.

Na koniec zwiedziliśmy część etnograficzną wystawy, która  przedstawia kulturę ludową regionu lasowiackiego ze szczególnym uwzględnieniem mikroregionu nadsańskiego.

Autor: Joanna Niwierska, wychowawca klasy O3

Licznik wyświetleń: 1997