,,Co się wydarzyło w Boże Narodzenie?”

"Ciemno, cicho dookoła w ten świąteczny czas,
tylko gwiazdka na niebiosach gdzieś prowadzi nas...

Gdzie nas wołasz złota gwiazdko? Gdzie nam każesz iść?

Do Betlejem, gdzie dziś z nieba przyszedł Boży Syn..."

Ta piękna pastorałka zabrzmiała na rozpoczęcie przedstawienia świątecznego pt. "Co się wydarzyło w Boże Narodzenie?"  dniu 18 grudnia 2023 r. w klasie III d. Na przedstawienie zostali zaproszeni Rodzice dzieci.
Sala lekcyjna na kilka godzin zamieniła się w betlejemską stajenkę, w której rozegrały się sceny sprzed ponad 2 tysięcy lat związane z narodzeniem Bożego Dzieciąteczka. Maryja, Józef, Lasowiaczka, Trzej Królowie, Aniołki, Pasterze wystąpili w pięknych kostiumach. Mali aktorzy z właściwą ekspresją i wielkim zaangażowaniem odgrywali swe role. Do śpiewania kolęd włączyli się Rodzice. Wspaniała scenografia i piękny występ dzieci dostarczył wielu wzruszeń  gościom oraz wprowadził wszystkich w cudowny, świąteczny nastrój. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz słodyczami.  Rodzice otrzymali wspaniałe świąteczne upominki wykonane własnoręcznie przez dzieci oraz ciepłe, świąteczne życzenia.

Bez zmartwień,
Z barszczem, z grzybami, z karpiem,
Z gościem, co niesie szczęście!
Czeka nań przecież miejsce.

A w Święta,
Niech się snuje kolęda.
I gałązki świerkowe
Niech Wam pachną na zdrowie.

A z Gwiazdką! -
Pod świeczek łuną jasną
Życzcie sobie - najwięcej:
Zwykłego, ludzkiego szczęścia.

Autor: Marzena Pelc