Mikołajowy Turniej Gier Planszowych w II c

Dnia 15 grudnia 2023 roku uczniowie klasy II c uczestniczyli w Mikołajowym Turnieju Gier Planszowych.

Ta niezwykle atrakcyjna forma zajęć była okazją do uczenia się cierpliwości, współpracy i wzajemnej pomocy oraz wyrabiania nawyków przestrzegania dyscypliny i reguł gry. Głównym celem było promowanie ciekawego spędzania czasu wolnego poprzez aktywności umysłowe przy grach planszowych.

Na drodze losowania uczestnicy turnieju zostali podzieleni na 4 grupy czteroosobowe, które rywalizowały ze sobą, grając w „Pędzące żółwie”, ”Jenga”, „La Cucaracha”, ”Kim jestem”, „Pełny kurnik”, „Hedbanz”, „Dobble”,

„Miś, pszczoły i miód”, „Czacha dymi”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w rozgrywkach, z radością zbierały punkty dla swojej drużyny. W czasie  gier uczestnicy wykazali się logicznym myśleniem, analizą działań, nie zabrakło wytrwałości, dobrej zabawy oraz spontanicznej radości z sukcesu.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od wychowawczyni podziękowanie za wspaniałą zabawę, drużyny otrzymały słodkie upominki, a zwycięska grupa szczególne brawa i uznanie.

Turniej przygotowała i poprowadziła wychowawczyni klasy II c mgr Jolanta Jurewicz.

Jolanta Jurewicz

Autor: Jolanta Jurewicz