Zbliżają się święta, idzie Mikołaj…

20 grudnia 2023 roku uczniowie klasy II c zaprosili dzieci z oddziału przedszkolnego oraz kolegów i koleżanki z klas młodszych na świąteczne przedstawienie pt. „Idzie Mikołaj”.

Mikołaj to grudniowy gość, który do swojej pracy przygotowuje się przez cały rok. Pomagają mu w tym skrzaty i elfy. W opowieści drugoklasistów to Aniołki wskazują Wielkiemu Gościowi drogę do grzecznych dzieci, Zima dociera do wszystkich i obdarza zwykłych i świętych Mikołajów prezentami: lukrowaną laseczką i szklanym dzwoneczkiem, a puszysta Śnieżynka zesłana z nieba rozsypuje płatki i uściela nimi drogi każdej chatki, do której z nieba spieszy Mikołaj.

Oczywiście każde małe dziecko cieszy się z przyjścia Świętego Mikołaja i stara się być grzeczne, aby swoim zachowaniem sprawiać radość rodzicom i zasłużyć na prezent. W przedstawieniu Mikołaj obdarzał grzeczne dzieci prezentami, o które wcześniej prosiły w swoich listach. Ponieważ Mikołaj kojarzy się z nadchodzącymi świętami, nie zabrakło piosenki o tematyce świątecznej, którą, zaśpiewali uczniowie ubrani w  kolorowe stroje i czapki mikołajkowe oraz odpowiedniej scenografii. Przedstawienie odbyło się na tle zimowego krajobrazu ozdobionego barwnymi dzwoneczkami oraz świecącej choinki. Atrakcją dzieci było wręczenie prze Gościa wymarzonych prezentów i zapowiedź najbliższego spotkania za rok.

Mali aktorzy wykazali się świetnym kunsztem aktorskim i atrakcyjnymi strojami co sprawiło, że zaproszeni widzowie z uwagą śledzili wątki opowieści. Ideą przedstawienia było ukazanie ponadczasowych wartości czynienia dobra, jako bezinteresownego działania na rzecz innych ludzi.

Przedstawienie zorganizowała wychowawczyni II c mgr Jolanta Jurewicz.

Autor: Jolanta Jurewicz