Świąteczna wyprawa do Doboszówki kl. 2a i 2e

22 grudnia uczniowie klasy 2 a i 2 e udali się na wycieczkę do Gospodarstwa Doboszówka w miejscowości Kalenne.

Po przyjeździe na miejsce swoje pierwsze kroki dzieci skierowały do mini zoo, gdzie spędziły miłe chwile w otoczeniu zwierząt. Karmienie alpak, owieczek, królików i miniaturowych kózek okazało się bardzo emocjonującym wydarzeniem.

Kolejny etap pobytu w Doboszówce przebiegał w atmosferze typowo świątecznej. W ramach przygotowań do zbliżających się świąt dzieci miały możliwość upieczenia i udekorowania smakowitych pierniczków. Jednak warsztaty kulinarne zostały nieoczekiwanie przerwane, gdyż za oknem uczniowie dostrzegli zbliżającego się św. Mikołaja, który z powodu braku śniegu, przybył na koniu. Mikołaj oczywiście obdarował dzieci prezentami, a one w zamian zaśpiewały i zatańczyły dla niego w rytmie świątecznej muzyki.

Na zakończenie wycieczki odbyła się symboliczna wigilia klasowa, podczas której wszyscy podzielili się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia, oraz wspólnie spożyli posiłek wigilijny w postaci pierogów.

Pełni wrażeń, wprowadzeni w magiczny nastrój uczniowie wrócili do swoich domów, bo święta były tuż, tuż....

Autor: Barbara Klecha