,,Babuniu, Dziadziuniu, w dniu Waszego święta życzenia składają Wam wszystkie wnuczęta..."

Mimo że styczeń jest zimowym, pełnym mroźnych dni miesiącem, to dnia 21 i 22 każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto wszystkich babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

25 stycznia w klasie 1c odbyła się wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali lekcyjnej pierwszoklasiści przedstawili bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się wzruszające wiersze i piosenki, a także krótka inscenizacja o Nowym Roku i jego ,,darach’’. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając je gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiały wiersze, piosenki, gromkie ,,Sto lat”, a następnie obdarowano seniorów upominkami. Rodzice przygotowali na tę okazję słodki poczęstunek w postaci pysznych ciasteczek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersze oraz piosenki, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie.

Autor: Małgorzata Kotwa