Laureatki miejskiego konkursu plastycznego ,,Mój przyjaciel z dalekiego świata"

20 lutego br. w Bibliotece Głównej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego zatytułowanego ,,Mój przyjaciel z dalekiego świata’’,  zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Stalowej Woli, Lucjusza Nadbereżnego, oraz UNICEF Polska.

Zadaniem uczestników było namalowanie lub narysowanie historii przedstawiającej poznanie przyjaciela z innego kraju, momentu zawartej przyjaźni czy też wspólnej przygody.

Na konkurs wpłynęło 106 prac z placówek oświatowych z terenu powiatu stalowowolskiego. Jury konkursowe, w składzie Elżbieta Dzikowska – podróżniczka, autorka książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej, Beata Życzyńska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli, Paweł Barski – dyrektor marketingu i komunikacji UNICEF Polska, Joanna Pyrkosz-Wiśniewska – HR Business Partner, Superior IndustriesProduction Poland Sp. z o.o., Monika Kisielewska – Biuro Obsługi Spółki Elektrociepłownia Stalowa Wola S.A., wyłoniło 15 laureatów. Zwycięzcy konkursu zostali uhonorowani nagrodami książkowymi autorstwa Elżbiety Dzikowskiej i Wiesławy Wierzchowskiej pt. ,,Bajki nie bajki. Opowieści z całego świata” wydawnictwa Pascal, honorowymi dyplomami oraz bibliotecznymi gadżetami.

Wśród laureatów znalazły się uczennice klasy 1 c – Joanna Grzywacz, Natalia Dryńska i Liliana Maziarz.

Pierwszoklasistki wykonały swoje barwne prace, obrazujące wspólne zabawy z rówieśnikami z różnych krajów, pod opieką wychowawcy. Na wystawie pokonkursowej znalazły się też prace koleżanek i kolegów z klasy, gdyż wszyscy uczniowie wykonywali prace na konkurs na zajęciach edukacyjnych.

W uroczystości rozdania nagród uczestniczyli również rodzice dziewczynek, bardzo dumni ze swoich pociech. Gratulujemy utalentowanym pierwszoklasistkom!

Autor: Małgorzata Kotwa