Wyjście do kina uczniów klas młodszych

Ósmego marca, w Dzień Kobiet, ponad 250 uczniów klas młodszych wybrało się do kina Helios. W jednej sali kinowej odbyła się projekcja filmu fabularnego ,,Emma i czarny jaguar”, a w sąsiedniej sali trzecioklasiści przeżywali przygody ,,Psa i kota”.

,,Emma i czarny jaguar” to ujmująca opowieść o przyjaźni między małą dziewczynką, a dzikim zwierzęciem. Film poruszał ważne tematy, takie jak ochrona środowiska i szacunek dla natury.

Wspaniałe krajobrazy Amazonii i emocjonujące przygody sprawiły, że film bardzo się podobał.

Drugi z filmów, “Pies i kot”, to zwariowana komedia przygodowa, nie tylko dla miłośników czworonogów. Bezpański pies i kotka influencerka musieli działać ,,łapa w łapę’’, aby odnaleźć drogę do domu i nie dać się złapać przebiegłemu złodziejowi.

Po powrocie do szkoły najmłodsi uczniowie dalej świętowali w swoich klasach. Dziewczynki otrzymały upominki, a chłopcy odśpiewali ,,Sto lat” swoim koleżankom.

To był udany dzień i wspaniale przeżyte święto!

Autor: Małgorzata Kotwa