Kampania profilaktyczno - edukacyjna "Hazard. Nie daj się wciągnąć!" dla klas 7 i 8

W dniu 15.03.2024r. uczniowie klas siódmych i ósmej wzięli udział w kampanii profilaktyczno - edukacyjnej prowadzonej przez przedstawicieli Krajowej Administracji Skarbowej i Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli pod hasłem "Hazard. Nie daj się wciągnąć!".

Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie oraz w szybki sposób uzależnić i podporządkować swoje życie pogoni za wygraną i marzeniami o dużych pieniądzach zdobytych w różnego rodzaju grach.

Akcja miała przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier wśród dzieci i młodzieży, takich jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne. Uczniowie mieli okazję również dowiedzieć się z jakim ryzykiem wiąże się rozpowszechnianie gier online z elementami hazardu i typowych gier hazardowych.

Przekaz kampanii koncentrował się na pokazaniu, że nielegalny hazard jest w Polsce zakazany, a zagrożenia wynikające z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych bywają przyczyną wielu trudności w funkcjonowaniu społecznym.

Akcja edukacyjna Krajowej Administracji Skarbowej organizowana jest w szkołach w całej Polsce pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Spotkanie zorganizowała p. Iwona Zielińska - psycholog szkolny.

Autor: Iwona Zielińska