SUKCES UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W MIEJSKICH ELIMINACJACH OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

21 marca 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Melchiora Wańkowicza w Stalowej Woli odbyły się eliminacje miejskie w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i profilaktyki przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turnieje Wiedzy Pożarniczej wyposażają uczniów w teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, a także przyczyniają się do popularyzacji wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

Uczniowie rywalizują w trzech grupach wiekowych:
I grupa - szkoła podstawowa, klasy I-IV,
II grupa - szkoła podstawowa, klasy V-VIII,
III grupa - szkoła ponadpodstawowych.

W I grupie (dla szkół podstawowych) pierwsze miejsce zajął Dawid Radoń z klasy IV b i będzie on reprezentował naszą szkołę w etapie powiatowym, drugie miejsce zajął Wiktor Chwałka z klasy IV c. W konkursie wziął udział także Olivier Hara z klasy IV a.

Uczniów do turnieju przygotowała i sprawowała nad nimi opiekę pani Agata Partyka.

W II grupie (dla szkół podstawowych) pierwsze miejsce zajęła Maja Rurarz z klasy VII c i będzie ona reprezentowała naszą szkołę w etapie powiatowym.

W konkursie wzięły też udział: Milena Lambert z klasy VII a i Katarzyna Rurarz z klasy V c.

Uczniów do turnieju przygotowała i sprawowała nad nimi opiekę pani Małgorzata Stilger.

Autor: Małgorzata Stilger