„Mobilne Laboratorium TPU”

5 kwietnia uczniowie klasy 3 d udali się do Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego na wystawę edukacyjną – „Mobilne Laboratorium TPU”.

„Mobilne Laboratorium TPU” jest częścią programu ukraińskiej Małej Akademii Nauk, autoryzowanego przez ukraińskie Ministerstwo Edukacji oraz wdrożone przez Stowarzyszenie „TPU” jako projekt wspierający edukację i rozwój dzieci ukraińskich i polskich.
Wystawa składała się  z 12 interaktywnych stanowisk, które prezentowały najważniejsze zjawiska i aspekty z dziedzin takich jak biologia, fizyka, matematyka, historia i inżynieria. Każdy eksponat nie tylko dostarczał wiedzy, ale także rozwijał istotne umiejętności. Wystawa całkowicie pochłonęła dzieci. Każdy znalazł dla siebie coś interesującego. Przed zwiedzaniem odbyły się twórcze warsztaty i ciekawe eksperymenty.

Autor: Marzena Pelc