Podwójny sukces Dwunastki

15 kwietnia 2024 r. w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się XXII Powiatowy Przegląd Zespołów Szkolnych „O Gęsie Pióro”, który jest konkursowym przeglądem zjawisk i zdarzeń szkolnego ruchu artystycznego powiatu stalowowolskiego.

Popularyzuje dorobek dziecięcych, młodzieżowych zespołów i solistów oraz umożliwia wymianę doświadczeń metodycznych osób pracujących z zespołami, jak i samych uczestników. Integruje środowiska tworzące amatorski ruch artystyczny, inspiruje do poszukiwań repertuarowych i wykonawczych, nagradza i promuje najciekawsze zjawiska amatorskiego ruchu artystycznego w szkołach.

Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie:  Pani  Katarzyna Pawłowska (instruktor teatralny, reżyser) i Pani Maria Bembenek (instruktor teatralny, terapeuta zajęciowy, animator kultury, reżyser, instruktor ds. upowszechniania kultury filmowej, pedagog).
            Naszą szkołę reprezentował teatr „Bajdula”, którego opiekunem jest Pani Mirosława Pikula oraz uczennica klasy III d – Zuzanna Goc, której opiekunem artystycznym jest Pani Marzena Pelc. Teatr „Bajdula”  zaprezentował spektakl pt.„Rady nie od parady”, zaś Zuzanna przedstawiła historię zatytułowaną „Dorośli są śmieszni”.

Autorką  scenariuszy była Pani Mirosława Pikula, która dzięki długoletniej pracy teatralnej z dziećmi, udzieliła także Zuzi cennych uwag dotyczących interpretacji i prezentacji tekstu.
            Najwyższą nagrodę w przeglądzie, „GĘSIE PIÓRO”, z rąk Pana Józefa Sroki- Dyrektora SDK oraz Pana Artura Pychowskiego - Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej -  odebrał teatr „Bajdula”, tym samym zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 22 kwietnia 2024 roku.

Zuzanna również wywarła niezwykłe wrażenie na komisji i także otrzymała nominację do kolejnego etapu konkursu.

Młodym aktorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych.

Patronat Honorowy objęli: Janina Sagatowska- Senator Rzeczpospolitej Polskiej, Władysław Ortyl - Marszałek Województwa Podkarpackiego, Janusz Zarzeczny- Starosta Stalowowolski, Lucjusz Nadbereżny- Prezydent Miasta Stalowej Woli, Artur Pychowski- Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej.

Autor: Marzena Pelc