Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Zerówka na lekcji Zabawa w Internet

12.02.2014 r. klasa 03 wraz z wychowawcą Joanną Niwierską wzięła udział w zajęciach zorganizowanych przez panią Agatę Partykę "Zabawa w Internet" na Necio.pl.

W czasie zajęć dzieci  dowiedziały się, czym jest Internet i jak bezpiecznie surfować po stronach www. Dostały także ciekawe materiały do pracy w domu (kolorowanki, łamigłówki na temat Bezpiecznego korzystania z Sieci. itp.).

Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4 - 6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

Prowadzony jest przez Fundację Dzieci Niczyje we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet.

Na potrzeby projektu przygotowano zestawy edukacyjne do wykorzystania podczas zajęć w szkole. Najmłodsi poprzez zabawę, rozwiązywanie ćwiczeń i naukę piosenek w łatwy sposób przyswoją wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.

Autor: Joanna Niwierska, Agata Partyka