Poniedziałek, 2024-05-13

Imieniny: Agnieszki, Magdaleny

Lekcja otwarta z zajęć komputerowych w klasie IV b

13 lutego 2014 roku w ramach Bezpieczeństwa w Sieci w klasie IV b odbyła się lekcja otwarta z zajęć komputerowych "Bezpieczeństwo w sieci Internet".

Na wstępie uczniowie wraz z rodzicami obejrzeli filmiki o Internecie i Wyszukiwarce z serii Zuźka i Tunio.

Nastepnie po krótkiej pogadance weszlismy na stronę sieciaki.pl - SiecioMisja omawiając wspólnie zasady bezpieczeństwa i podpisując wcześniej wydrukowaną Umowę (uczeń - rodzic).

Kolejnym krokiem była rejestracja uczniów na platformie e-learningowej http://www.fdn.pl/kursy/  rozpoczynając przygodę z "3..2..1.. Internet!" (Kurs oparty jest na przygodach piątki uczniów szkoły podstawowej - Kuby, Ani, Sandry, Szymona i Piotrka. Przez pryzmat losów bohaterów, użytkownik zapoznaje się z różnymi formami zagrożeń związanych z Internetem. Kurs składa się z siedmiu modułów, w których prezentowane jest pięć części kreskówki. Każda kreskówka omawia jedno z zagrożeń, jakie mogą spotkać najmłodsi użytkownicy sieci).

Na zakończenie zajęć uczniowie i rodzice wypełnili ankiety ewaluacyjne. Dzieci otrzymały materiały do rozwiązania w domu i kolorowe gazetki z serii SieWie, po słodkim poczęstunku udali się na dalsze lekcje.

Autor: Agata Partyka