Książka, uśmiech i słońce na wakacyjne miesiące

21 czerwca uczniowie klasy II d po raz ostatni w tym roku szkolnym odwiedzili Bibliotekę Miejską.

Tym razem były to zajęcia, które Pani Teresa Szypuła i Pani wychowawczyni - Marzena Pelc, zatytułowały  "Książka, uśmiech i słońce na wakacyjne miesiące".  Pani Teresa zapoznała dzieci z interesującymi książkami na wakacje.
W wybranych pozycjach książkowych przedstawione zostały dzieciom przygody ich rówieśników w różnych okolicznościach i sytuacjach,  zabawne historie w szkole, przyjaźnie ze zwierzętami, wakacje u babci i dziadka oraz wydarzenia związane z rozwiązywaniem zagadek detektywistycznych przez dzieci. Wśród wakacyjnych lektur znalazły się również książki popularnonaukowe dla dzieci: "Przewodnik Małego Podróżnika. Odlotowe miejsca w Polsce", "Ciekawe dlaczego...", "Odkrywanie świata" oraz wiele innych książek.
Każdy znalazł coś dla siebie.  Na zakończenie zajęć dzieci wypożyczyły interesujące książki  na czas wakacyjnego odpoczynku oraz serdecznie podziękowały Pani Teresie Szypule za kolejny rok miłej współpracy.

Autor: mgr Marzena Pelc