Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

XVII Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży „Nieodległa, niepokorna…” w Pysznicy

28 listopada 2017 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pysznicy został rozstrzygnięty XVII Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży „Niepodległa, niepokorna…” w kategorii plastyka i poezja.

W tegorocznej edycji swoje prace plastyczne i literackie zaprezentowali uczniowie z 41 szkół i 2 przedszkoli z terenu województw: podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko – pomorskiego i łódzkiego. Na konkurs napłynęło 315 prac plastycznych i 124 utwory poetyckie. Jury pod przewodnictwem artysty plastyka Józefa Sroki i poetów – Małgorzaty Żureckiej i ks. dra Mariana Balickiego przyznało 34 nagrody oraz 66 wyróżnień.

Nagrodzeni uczniowie:

PLASTYKA

• kategoria wychowanie przedszkolne : II nagroda – Alicja Dzięgielewski (nauczyciel – pani Teresa Gorczyca),
  • kategoria klas I – III: III nagroda – Adam Dwojak (nauczyciel – pani Barbara Łyp), wyróżnienieMaja Rurarz  (nauczyciel – pani Małgorzata Kotwa),
  • kategoria klas IV–V: I nagrodaJakub Miklus (nauczyciel – pani Anna Tomaszczuk),
  • kategoria klas VI–VII: I nagrodaMartyna Lekan (nauczyciel – pani Anna Tomaszczuk)

POEZJA

• kategoria klas IV–V: wyróżnienieJakub Miklus (nauczyciel –  pani Mirosława Pikula),
  • kategoria klas VI–VII: wyróżnienieKinga Dziubek (nauczyciel –  pani Mirosława Pikula).
  • kategoria gimnazjum – II miejsceMałgorzata Sobkiewicz ( nauczyciel – pani Zofia Wlazło)

Autor: mgr Mirosława Pikula