XVII Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży - klasy młodsze

W październiku br., w klasach I -III  i  w oddziałach przedszkolnych odbyły się   eliminacje do XVII Przeglądu Twórczości Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem był Zespół Szkół w Pysznicy.

W  szkolnych eliminacjach wzięły udział klasy: 01, 02, 1 c, 2 a, 3 d, 3 e. Prace plastyczne zostały wykonane pod opieką wychowawców: T. Gorczycy, H. Kołodziej, M. Kotwy, J. Jurewicz, R. Igras, B. Łyp.

Praca plastyczne  „zatrzymały w czasie” niepowtarzalny urok ojczystej ziemi, były wielobarwną podróżą szlakiem miast i wsi, przydrożnych krzyży i kapliczek, wyrazem przywiązania do regionalnych zwyczajów wyrastających z chrześcijańskiej tradycji, kształtujących bogatą kulturę i narodowego ducha.

Na finał konkursu przesłano prace, w grupie wiekowej dzieci wychowania przedszkolnego:

Martyny Gankowskiej, Alicji Dzięgielewskiej, Julii Jarosz, Mileny Drąg.

W grupie,uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, przesłano prace:

Alicji Kołodziej, Pauliny Krawiec, Zuzanny Łyp, Mai Rurarz, Adama Dwojaka i Kingi Kozdry.

W finale nagrodzono prace plastyczne:

Alicji Dzięgielewskiej - II miejsce,kl. 02

Adama Dwojaka- III miejsce, kl. 3 e

Mai Rurarz- wyróżnienie, kl. 1 c

Finał przeglądu odbył się 28 listopada 2017 r.

Wyróżnione prace zostały wykonane pod kierunkiem wycowawców:

T. Gorczycy, B. Łyp i M. Kotwy.

Autor: mgr Małgorzata Kotwa