Tradycyjne Andrzejki w klasie II a

30 listopada 2017 roku uczniowie klasy II a uczestniczyli w uroczystości klasowych andrzejek.

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku do tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.  Tak właśnie było dzisiaj w naszej klasie…

Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i  zabawach. Swoją przyszłość odkrywały, losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały, kiedy dorosną, wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami, a także przy pomocy ”czarodziejskiej butelki” i wirującej strzałki dowiadywały się, co je czeka w przyszłości. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy.

Jednak większą część andrzejkowych uroczystości uzupełniały konkursy, tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Słodkie poczęstunki były miłym akcentem wspaniałej zabawy, która sprawiła, że w klasie zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.

Uroczystość andrzejkową zorganizowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy II a mgr Jolanta Jurewicz, przy współpracy mgr Marii Zarzyckiej.

Jolanta Jurewicz

Autor: mgr Jolanta Jurewicz