Jasełka w wykonaniu najmłodszych przedszkolaków klasy 02

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Jasełka  w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. Dzieci z oddziału przedszkolnego 02 pod kierunkiem wychowawcy Teresy Gorczycy, z radością przygotowywały się do przedstawienia, aby 19 i 20 grudnia wystąpić przed publicznością. Po raz pierwszy wspólnie   ze starszakami  grały   dzieci 4 – letnie. Najmłodsi  stali się ewangelizatorami starszych: rodziców, dziadków, najbliższych z rodzin, koleżanek z klas I c i Id. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Recytowane przez dzieci teksty przeplatał śpiew kolęd i pastorałek. Na zakończenie mali aktorzy złożyli wszystkim zebranym życzenia „Wesołych Świąt". Wspaniałe występy przedszkolaków  nagrodzono gromkimi brawami.

Serdeczne podziękowania składam rodzicom, za zaangażowanie, pomoc i przygotowanie wspaniałych strojów. Dzieciom  gratuluję  pięknego występu.

Wszystkim życzę Wesołych Świąt

Autor: mgr Teresa Gorczyca