Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

Szkolne wybryki Igi i Mariki - spektakl muzyczny

25.01.2018 r. uczniowie Państwowej szkoły Muzycznej w Stalowej Woli w podziękowaniu dla Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 12 w Stalowej Woli za życzliwość i gościnność, przedstawili spektakl muzyczny pt. „Szkolne wybryki Igi i Mariki”.

Bajka  w humorystyczny sposób opowiada o dwóch dziewczynkach, które poprzez zaniedbanie nauki zapomniały jak wyglądają i brzmią instrumenty. Uczniowie szkoły muzycznej próbują pomóc swoim koleżankom , prezentując kolejno każdy instrument i pokazując jak pięknie można grać , gdy gra się z pasją.

W rolach głównych wystąpili: Pola Mierzwa, Julia Hamera, Julia Walczyna, Zuzia Pustelniak  i Weronika Mikucka.

Na instrumentach grali: Joanna Wargala, Amelia Siembida, Amelia Buczyńska, Witold Majerski, Lena Iwanicka, Miecio Kruk, Franek Butryn, Kacper Dziopak, Kajetan Kruczek, Szymon Froń, Bastian Bereżański, Dawid Maksim, Jakub Sobieski i Dominika Skiba.

Zaśpiewał chór pod dyrekcją Pani Ewy Woynarowskiej przy akompaniamencie Pani Elżbiety Mazurkiewicz.

Zagrała szkolna kapela pod dyrekcją Pana Janusz Turka. Nagłośnienie – Pan Łukasz Markowicz, organizacja Pani Bożena Wójtowicz.Scenariusz i reżyseria Pani Elżbieta Turek.

Autor: mgr Elżbieta Turek, foto: mgr Agata Partyka

Licznik wyświetleń: 2028