Sukces Jakuba Długosza z klasy 7b w V Ogólnopolskiej Olimpiadzie Historycznej Juniorów w Poznaniu!!!

W dniach 8.03.2024 – 10.03.2024r. w Poznaniu odbył się finał V Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej Juniorów. PSP nr 12 w Stalowej Woli reprezentował Jakub Długosz z klasy 7b.  Oprócz Jakuba, na zawody do Poznania zjechało 77 uczniów z całej Polski, wyłonionych podczas kolejnych odsłon konkursu – etapu szkolnego i dwuetapowego etapu okręgowego. Droga do Poznania prowadziła poprzez Rzeszów – w dniu 1 marca 2024r. uczniowie rozwiązywali test sprawdzający wiadomości z tegorocznego tematu przewodniego – „ Dzieje pieniądza na ziemiach polskich”.

Kolejnym etapem olimpiady były eliminacje ustne, które odbywały się w budynku Instytutu Historii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu w dniu 9 marca 2024r. Trzeba było wykazać się wiadomościami z poszerzonej podstawy programowej z historii starożytnej oraz prezentację wiadomości z wybranych czterech lektur historycznych.

W niedzielę – 10 marca 2024r. - podczas uroczystego podsumowania olimpiady ogłoszono wyniki. Jakub Długosz powtórzył ubiegłoroczny sukces i wywalczył tytuł laureata
V Olimpiady Historycznej Juniorów.

Gratulacje!!!

Głównym celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań historycznych wśród młodzieży, tworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii oraz do kształtowania i umacniania świadomości historycznej.

Opiekun merytoryczny ucznia - pani Marzena Kozioł.

Autor: Marzena Kozioł