ZABAWOWY ZAWRÓT GŁOWY! FlayPark w Rzeszowie

18 marca 2024r. uczniowie klas 4a i 5a uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do FlyParku w Rzeszowie oraz do zamku w Łańcucie.

Opiekę sprawowali wychowawcy klas: p. Zofia Wlazło i p. Damian Skiba oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. Wojciech Fabianowski i p. Jerzy Gancarczyk.

W rzeszowskim FlyParku uczestnicy wycieczki, pod okiem opiekunów i instruktorów mieli okazję skorzystać z wielu atrakcji, takich jak: trampoliny sportowe do wysokich lotów, zjazdy na pontonach, rodeo – walka na byku, Fly Ball – multisportowe boisko, baseny z gąbkami, Ninja Park – tory przeszkód, eliminator – zabawa sprawnościowa, Battle Zone – równoważnia.

Warto podkreślić, że zajęcia w tego typu obiekcie pozwalają na oderwanie się od codzienności i przyjemne spędzenie czasu w atmosferze zabawy i śmiechu.

Kolejnym miejscem, do którego udała się wycieczkowa grupa, był zamek w Łańcucie - dawna magnacka rezydencja rodów: Branickich, Lubomirskich i Potockich.

Warto zauważyć, że na tle innych magnackich rezydencji w Polsce zamek w Łańcucie wyróżnia się bogactwem zbiorów i zachowanymi założeniami parkowo-pałacowymi, czyli ogrodami, budynkami mieszkalnymi i służebno - gospodarczymi.

W 2005 roku zespół zamkowo-parkowy w Łańcucie został wpisany na listę pomników historii.

Uczestnicy wycieczki, zwiedzając wnętrza zamku, mieli okazję zobaczyć, m.in.: salę balową, jadalnię wielką, salę kolumnową, teatr dworski, galerię rzeźb i chińskie pokoje. Na uwagę zasługuje oryginalne wyposażenie wnętrz oraz powozownia, w której można obejrzeć kolekcję pojazdów konnych wraz z akcesoriami.

Porcja sportowych wrażeń i doskonała zabawa w rzeszowskim FlyParku oraz widok magnackich wnętrz zamkowych w Łańcucie zapewne na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

Autor tekstu: Zofia Wlazło

Zdjęcia: Damian Skiba