Nasza biblioteka

Biblioteka stanowi centrum informacji dla uczniów i nauczycieli, daje możliwość rozwijania zainteresowań i samokształcenia. Jest interdyscyplinarną pracownią służącą do realizacji potrzeb dydaktyczno-wychowawczych szkoły. Użytkownikami naszej biblioteki są uczniowie, nauczyciele, pracownicy.

Biblioteka zajmuje dwa pomieszczenia. W pierwszym znajduje się wypożyczalnia, w drugim usytuowana jest czytelnia oraz Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM). Do dyspozycji czytelników jest 5 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu.

Zbiory naszej biblioteki to ponad 16 tysięcy książek. Zdecydowana większość z nich to lektury szkolne, literatura piękna i popularnonaukowa dla dzieci. Biblioteka gromadzi książki metodyczne dla nauczycieli oraz podręczniki i różnorodne wydawnictwa informacyjne.

Zbiory biblioteczne są opracowywane i  inwentaryzowane za pomocą programu komputerowego MOL Optivum. Komputerowe wyszukiwanie informacji ułatwiają katalogi: alfabetyczny, tytułowy, przedmiotowy i wg klasyfikacji UKD.

Autor: mgr Henryka Drożak