ORGANIZACJA PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W OKRESIE PANDEMII

1. 1.       Zapewnienie bezpiecznej obsługi użytkowników biblioteki, bezpiecznego dystansu czasowo-przestrzennego i środków higieny dla użytkowników biblioteki
    1. 2.   Zasady udostępniania zbiorów bibliotecznych
    2. 3.   Zasady postępowania ze zbiorami bibliotecznymi powracającymi do biblioteki
  1. Od osób korzystających z biblioteki wymagane jest noszenie masek ochronnych zasłaniających usta i nos..
  2. Wchodząc do biblioteki należy użyć płynu dezynfekującego do rąk.
  3. Wyznacza się strefy dostępne dla użytkownika biblioteki wraz z wytyczoną bezpieczną odległością na podłodze – zapewniającą zachowanie odpowiednich odległości między użytkownikami.
  4. W widocznym miejscu umieszcza się informację z ustalonym limitem osób przebywających jednocześnie w bibliotece.
  5. Nie ma możliwości korzystania z kącików dla dzieci, ze stanowisk komputerowych, czytelni, które są nieczynne do odwołania.
  6. Zaleca się jak najczęstsze wietrzenie pomieszczeń i dezynfekcję elementów wyposażenia często używanych.
  1. Przy wypożyczaniu i zwracaniu książek z biblioteki czytelnik jest zobowiązany do noszenia maski ochronnej zasłaniającej usta i nos.
  2. Ograniczony pozostaje dostęp do regałów bibliotecznych dla czytelników.
  3. Zawieszone do odwołania jest korzystanie ze zbiorów bibliotecznych na miejscu.
  1. Czytelnik zwracając książki jest zobowiązany do noszenia maski ochronnej zasłaniającej usta i nos oraz do zachowania bezpiecznej odległości pomiędzy pracownikami biblioteki i innymi osobami korzystającymi z biblioteki.
  2. Po przyjęciu książek od czytelnika należy każdorazowo zdezynfekować blat, na którym leżały książki.
  3. Przyjęte książki powinny zostać odłożone na okres minimum 3 dni do skrzyni, pudła, lub na wydzielone półki, oznaczone datą zwrotu, odizolowane od innych egzemplarzy.