mLegitymacja

Informacje ogólne dotyczące mLegitymacji szkolnych:

1. mLegitymacja to dokument elektroniczny przechowywany i  prezentowany przy użyciu oprogramowania przeznaczonego dla  urządzeń mobilnych (np. telefonów). Obecnie mLegitymacja działa jedynie na telefonach z systemem Android (minimum wersja 6.0). Posiadacze iPhonów lub starszych smartfonów nie mogą z niej skorzystać.

2. mLegitymacja szkolna jest wydawana na wniosek pełnoletniego ucznia lub rodziców niepełnoletniego ucznia, o ile uczniowi nadano numer PESEL.

3. Uczeń przyjęty do szkoły może otrzymać mLegitymację szkolną. Jest ona ważna w okresie obowiązywania wydanej uczniowi odpowiednio legitymacji szkolnej albo e-legitymacji szkolnej.

4. Dzięki mLegitymacji uczeń może potwierdzić swoją tożsamość i  przynależność do szkoły, a także skorzystać z przysługujących mu ulg i  zwolnień z opłat. To bezpłatne, bezpieczne i nowoczesne narzędzie cenione jest zarówno przez uczniów, jak i rodziców. Jej użyteczność jest dokładnie taka sama, jak w przypadku tradycyjnych, papierowych legitymacji.

Aby uczeń mógł skorzystać z mLegitymacji powinien:

1. Dysponować ważną papierową legitymacją.

2. Posiadać zdjęcie w wersji elektronicznej (takie samo, jak na wersji papierowej legitymacji) zapisane w formie .jpg lub .jpeg w wymiarach:

a)     szerokość: 354 px,

b)    wysokość: 496 px.

3. Posiadać własny telefon z systemem Android (minimum wersja 6.0).

W celu uzyskania mLegitymacji należy:

1. Dodać zdjęcie dziecka do dziennika elektronicznego (czynność wykonuje Rodzic/Opiekun dziecka) zgodnie z „Instrukcją dodania zdjęcia dziecka do dziennika elektronicznego UONET + w PSP 12 Stalowa Wola”.

(link poniżej:

2. Po zatwierdzeniu zdjęcia (gdy będzie widoczne w dzienniku elektronicznym) należy zgłosić wychowawcy lub w sekretariacie szkoły chęć uzyskania mLegitymacji w celu wygenerowania unikalnego kodu ucznia.

3. Po uzyskaniu swojego indywidualnego kodu należy pobrać aplikację „mObywatel” na swój telefon lub smartfon ze strony internetowej: www.gov.pl z zakładki mObywatel lub ze Sklepu Play (dla systemu Android lub ze „Sklepu Apple (dla systemu oIS) i wykonać kroki opisane w „Instrukcji obsługi mLegitymacji dla uczniów i studentów

(link poniżej: