Szlachetna Paczka

SZLACHETNA PACZKA jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie.

Pierwsza edycja odbyła się w 2000 roku, kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin.

Dzisiaj projekt SZLACHETNEJ PACZKI ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób.

szP

Rodzina o kodzie POD-829-407955

Opis rodziny

Pani Helena samotnie wychowuje trójkę dzieci w wieku szkolnym. Najważniejsze potrzeby rodziny to odzież, z której dzieci szybko wyrastają, żywność oraz środki czystości.

Zbieramy w szkole:

• Pieniądze na zakup odzieży,
  • Żywność (herbata, mąka, cukier, olej, dżem, warzywa w puszkach oraz słodycze),
  • Środki czystości (proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń i inne),
  • Kosmetyki.

Zakupione rzeczy proszę przynosić do pani Agaty Partyki (sala 102).

Dziękuję za Twoje zaangażowanie w SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Razem zmieniamy świat na lepsze!

Licznik wyświetleń: 2062