XII Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają” w Jeżowem

6 czerwca 2023 roku w Zespole Szkół w Jeżowem odbyło się uroczyste wręczanie nagród laureatom XII Podkarpackiego Konkursu Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”.

Tegoroczna edycja Konkursu była wyjątkowa także z tego względu, że brali w niej udział uczestnicy z 5. województw: podkarpackiego, małopolskiego, opolskiego, pomorskiego                           i kujawsko-pomorskiego. Jury w składzie: Małgorzata Żurecka - poetka, prezes Związku Literatów Polskich (przewodnicząca jury), Marta Gdula-Żukowicz - była prezes Stowarzyszenia Literackiego „Witryna” w Stalowej Woli, Irena Czyżowska – Smusz, polonistka Zespołu Szkół w Jeżowem oraz Ryszard Mścisz – poeta, emerytowany nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół  w Jeżowem, krytyk literacki kwartalnika literacko-artystycznego „Fraza” w Rzeszowie, wiceprezes Związku Literatów Polskich – Oddział w Rzeszowie  wyłoniło laureatów w kategorii poezji  i prozy, wśród których znaleźli się nasi uczniowie.

• w kategorii poezja:

I miejsce – Antonina Mrowiec, kl. 6d

II miejsce – Nikola Mozgawa, kl. 6d

III miejsce – Wiktoria Wotszel, kl.6d

Uczennice przygotowała do konkursu pani Mirosława Pikula

Wyróżnienie otrzymała Kinga Kozdra, kl.7a (n-el przygotowujący Elżbieta Chudzik)

• w kategorii proza

II miejsce – Antonina Mrowiec, kl. 6d