Piątek, 2024-05-24

Imieniny: Joanny, Zdenka

XX Ogólnopolski Konkurs Poetycko – Plastyczny „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem” w Zabawie

30 maja 2023 roku w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie  odbyło się uroczyste rozdanie nagród laureatom XX Ogólnopolskiego Konkursu Poetycko – Plastycznego „Błogosławiona Karolino, świeć nam przykładem”, którego organizatorem był Zespół Szkolno – Przedszkolny w Woli Radłowskiej oraz Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Tarnowie.

Temat przewodni tegorocznej edycji brzmiał "Nieść świadectwo pokoju". Efekty można zobaczyć w 20. edycji książeczki - biuletynu zawierającego prace pokonkursowe. Konkurs został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Małopolskiego, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Biskupa Tarnowskiego. Na tegoroczną edycję napłynęło 1164 prace. Wśród laureatów w kategorii klas IV-VI znalazły się dwie uczennice naszej szkoły.

II miejsce zajęły Nikola Mozgawa  i Antonina Mrowiec, uczennice klasy 6d (nauczyciel  przygotowujący – Mirosława Pikula)

Opracowała: Mirosława Pikula