XXVIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”

12 czerwca 2023 roku w Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”. Nagrodzone utwory naszych uczniów zostały opublikowane w zbiorku „Liryczne Jasło”.

Profesjonalne jury, w skład którego weszli  Grzegorz Kociuba - poeta, krytyk literacki i polonista, Mariusz Kalandyk - poeta, literaturoznawca, redaktor naczelny „Kwartalnika Edukacyjnego”  oraz Jan Tulik – poeta, prozaik, eseista i dramaturg nagrodziło wiersze i opowiadania uczniów. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

I miejsce w kategorii poezja (klasy 4-6) - Antonina Mrowiec, uczennica klasy 6d

(nauczyciel przygotowujący  – p. Mirosława Pikula)

II miejsce w kategorii poezja (klasy 7-8) – Grzegorz Sobkiewicz, uczeń klasy 8e (nauczyciel przygotowujący – p. Ewa Skiba)

I miejsce w kategorii opowiadanie (klasy 4-6) - Antonina Mrowiec, uczennica klasy 6d (nauczyciel przygotowujący – Mirosława Pikula)

Opracowała: Mirosława Pikula