Powiatowy konkurs plastyczny "Stalowa pszczoła nie istnieje"

„Stalowa pszczoła nie istnieje”, to hasło konkursu plastycznego zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli w ramach kampanii edukacyjnej na rzecz ochrony pszczół.

Celem tego projektu było  zwrócenie uwagi na konieczność zachowania pszczół miododajnych oraz upowszechnianie wiedzy o znaczeniu pszczołowatych dla każdego człowieka.

Na konkurs wpłynęło 506 prac.

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 16.06.2023 roku w Starostwie Powiatowym. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym wręczał wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Prace konkursowe będzie można oglądać na wystawie zlokalizowanej w budynku Wydziału Mechaniczno – Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli przy  ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego, podczas VIII Forum Pszczelarskiego, które odbędzie się we wrześniu. Ponadto nagrodzone i wyróżnione prace plastyczne będą opublikowane w albumie „Ekologiczne skarby Powiatu Stalowowolskiego”.

W gronie laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

w kategorii uczniów kl. IV-VI

I miejsce Milena Drąg kl. V C

w kategorii uczniów kl. VII-VIII

I miejsce Zlata Bajewa kl. VII A