Szkolny konkurs recytatorski pt.„Nie ma jak w szkole” dla uczniów klas I- III

Dnia 12 października 2023 roku w ramach obchodów 250 rocznicy powołania KEN odbył się  w naszej szkole konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III pt. „Nie ma jak w szkole”.

Głównym celem konkursu było: zainteresowanie uczniów poezją, rozwijanie i doskonalenie zdolności recytatorskich dzieci, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego i prezentacja umiejętności uczniów.

Po przeprowadzonych wyborach i eliminacjach klasowych, najlepsi recytatorzy z każdej klasy przedstawili  na scenie wiersze o tematyce szkolnej ze znanej i lubianej literatury dziecięcej, a przede wszystkim zaprezentowali swój niezwykły kunszt recytatorski. Na uwagę zasługiwała różnorodność prezentowanych utworów. Konkurs przebiegał w miłej  i przyjaznej atmosferze, a uczestnicy nagradzani byli gromkimi brawami. Organizatorka mgr Jolanta Jurewicz czuwała nad prawidłowym przebiegiem uroczystości. Uczniowie oceniani byli w kategorii wiekowej: uczniowie klasy I, uczniowie klasy II  oraz uczniowie klasy III. Spośród 40 prezentacji komisja konkursowa w składzie: mgr Henryka Drożak, mgr Monika Tęcza i mgr Monika Skroczek wyłoniła laureatów według następujących kryteriów:

-dobór i rozumienie tekstu,

- opanowanie pamięciowe,

- interpretacja głosowa tekstu (rozumienie tekstu, przekazanie emocji),

-kultura słowa,

- ogólny wyraz artystyczny.

Laureaci konkursu:

I miejsce – Natalia Dryńska  I c

II miejsce – Adam Lesiczka I b, Laura Papucin  I d

III miejsce – nie przyznano

Klasy II:

I miejsce -  Kamila Szkodzińska   II c

II miejsce -   Izabela Drąg II c, Lena Pistor II c

III miejsce – Julia Miklus II c

I miejsce –   Zuzanna Goc  III d

II miejsce –  Emilia Klecha III d, Gabriel Nadbereżny III a

III miejsce – Bartłomiej Ruła III c

Wyróżnienie: Sandra Surma III a

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratuluję ciekawych prezentacji  i życzę  dalszych sukcesów.

Organizator: Jolanta Jurewicz

Autor: Jolanta Jurewicz