NOMINACJE DO FINAŁU W RZESZOWIE ROZDANE

20 listopada 2023 roku w Tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się eliminacje rejonowe Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci pod hasłem „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki…”, w których naszą szkołę w kategorii „recytacja” klas I-III reprezentowały uczennice: Kamila Szkodzińska z kl. II c (opiekun Jolanta Jurewicz) i Zuzanna Goc  z kl. III d (opiekun Marzena Pelc).

Uczestnicy konkursu oceniani byli według wyznaczonych kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja, kultura słowa, prawdziwość wypowiedzi, walory wychowawcze oraz ogólny wyraz artystyczny.

Spośród 20 recytacji laureatów z przesłuchań powiatowych z Mielca, Niska, Tarnobrzega i Stalowej Woli komisja artystyczna wytypowała Kamilę  Szkodzińską  i Zuzannę Goc do grona zwycięzców i wręczyła Nominacje  do Finału Podkarpackiego Konkursu Literatura i Dzieci „Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki...”. Uczennicom wręczono nagrody książkowe ufundowane przez Dyrektora WDK w Rzeszowie  i zaproszono do udziału w występie finałowym, który odbędzie się 7 grudnia 2023 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Po części oficjalnej jurorzy docenili wysoki poziom umiejętności uczestników konkursu, udzielili cennych wskazówek i podziękowali za ciekawe interpretacje i  dobór repertuaru z uwzględnieniem twórczości poetki z Lubeni k/ Rzeszowa- pani Stanisławy Kopiec.

Uczennice do konkursu przygotowały i wspierały wychowawczynie: mgr Jolanta Jurewicz i mgr Marzena Pelc. Dodatkową opiekę podczas eliminacji sprawowali rodzice.

Naszym Laureatkom dziękujemy za udział w dotychczasowych etapach konkursu, serdecznie gratulujemy im sukcesu i życzymy powodzenia w Finale.

Jolanta Jurewicz

Autor: Jolanta Jurewicz