Warsztaty wielkanocne

Pisanki, pisanki, jajka malowane

nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.

20 i 22 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne przeprowadzone rzez edukatorów z Muzeum Centralnego Okręgu Przemysłowego. Podczas tych zajęć uczniowie mieli okazję stworzyć własne, niepowtarzalne pisanki oraz ozdoby.

Dzieci z klas I-III wzięły udział w warsztatach kreatywnych, podczas których tworzyły z gliny oryginalne, gliniane pisanki, a następnie je malowały i dekorowały.

Uczniowie z klas starszych poznali tajniki tradycyjnego zdobienia jajek przy użyciu naturalnego wosku pszczelego oraz barwników. Efektem tych prac okazały się przepiękne a zarazem pachnące - batikowe pisanki.

Podczas warsztatów dzieci miały także możliwość poznać i pogłębić tradycje i zwyczaje związane ze świętami wielkanocnymi.

Zajęcia te wzbudziły w uczestnikach nastrój oczekiwania na święta, a wspólna zabawa i praca pozwoliła poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Autor: Barbara Klecha