Opis zajęć niezorganizowanych

W ramach zajęć niezorganizowanych zachęciłam uczennice z klasy IV a do podejmowania aktywności fizycznej oraz rozwijania swoich zainteresowań i talentów poprzez uczęszczanie na treningi z piłki siatkowej organizowane przez CES VEGA w ZSO nr 2 w Stalowej Woli. Zajęcia z siatkówki prowadzi trener Mirosław Sroka w środę, piątek i sobotę.

Wszystko zaczęło się od zaproszenia na „Piknik Siatkarski 2013” , które trener M. Sroka przysłał do naszej szkoły. Po jego otrzymaniu postanowiłam zorganizować grupę dziewcząt   z klas czwartych przygotowując je do zawodów i zapoznając z zasadami uczestnictwa           w turnieju singlowym.

14 grudnia 2013 roku wybrałam się wspólnie z uczennicami, aby mogły skonfrontować swoje umiejętności z koleżankami z innych szkół Stalowej Woli i okolic oraz aktywnie           i sensownie spędzić sobotni dzień. Moim cichym marzeniem było wskazać im drogę, aby mogły odkrywać swoje pasje i dodatkowo uprawiać sport całego życia jakim jest siatkówka. Z radością stwierdzam, że mi się udało; dziewczęta są bardzo zadowolone, bo mogą poszerzać swoje umiejętności i poznały koleżanki z innych szkół. Mam osobistą satysfakcję, że na treningi chodzą systematycznie, a niektóre już biorą udział w zawodach klubowych.     Z klasy IV a na zajęcia z piłki siatkowej uczęszczają: Kinga Głąb, Sylwia Łańczak, Agata Moskal, Eliza Moskal, Aleksandra Kamińska, Łucja Pasiak, Aleksandra Smyrska.

Nauczycielka wychowania fizycznego

mgr Małgorzata Stilger