Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już od 17 lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto trwa przez cały październik, a biblioteki szkolne w tym czasie organizują wiele wydarzeń i świętują z czytelnikami. W tym roku oficjalne hasło święta to „Książka to dopiero początek...".

W naszej szkole  święto rozpocznie akcja  czytelnicza

„ Duży czyta małemu”. Podczas krótkich klasowych spotkań gimnazjaliści będą czytać najmłodszym literaturę dziecięcą min. „ Bajkowy rok” A. Tyszki.  Ciąg  dalszy tej książki uczniowie wysłuchają z audio buka w następnym tygodniu. Uczniowie klas III zostaną zapoznani z treścią książki A.Czerwińskiej-Rydel i R. Piątkowskiej „ Moje prawa, ważna sprawa”. Dla nich też zostaną zorganizowane zajęcia biblioterapeutyczne nt „ Każdy z nas jest inny”, które przeprowadzi bibliotekarz z biblioteki pedagogicznej.

Uczniowie klas IV zapoznają się z bohaterami książki

J. Korczakowskiej „ Spotkanie nad morzem”.

Przez cały miesiąc październik wszyscy uczniowie naszej szkoły będą mogli oglądać wystawę nt „Tak żyli ludzie, czyli historia w pigułce”.

Ostatni tydzień upłynie nam na słuchaniu. Podczas wszystkich przerw w bibliotece szkolnej będzie można posłuchać wierszy Agnieszki Frączek „ Rymowane dranie, czyli wiersze trudne niesłychanie” - audio buk.

Autor: mgr Henryka Drożak