Wycieczka klasy II a do Muzeum Regionalnego

11 października 2013 r. klasa II a pod opieką wychowawczyni udała się na wycieczkę do Muzeum Regionalnego na zajęcia edukacyjne pt.”E-grosik”. Celem zajęć było zwiększenie poziomu wiedzy ekonomicznej, znajomości historii pieniądza i podstaw przedsiębiorczości u dzieci.

Zajęciom towarzyszyła publikacja dydaktyczna, której bohaterowie – Misia, Gucio i Tymek, wraz ze swoją mamą - przedstawili dzieciom w sposób prosty i przystępny podstawowe zasady ekonomiczne, wyjaśnili pojęcia związane z tą dziedziną, zapoznali z historią środków płatniczych oraz rozwojem gospodarczym kraju w okresie narodzin COP -u  i Stalowej Woli.

Dopełnieniem zajęć  była  interaktywna animacja edukacyjna w formie atrakcyjnej zabawy przy ekranie dotykowym, która pozwoliła dzieciom sprawdzić i utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach.

Dzieci miały także możliwość zwiedzenia wystawy  przygotowanej  z okazji 70 – lecia powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Autor: Marzena Pelc