Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Kalendarium

Niedziela, 2017-11-19

Imieniny: Elżbiety, Faustyny

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 542813
  • Do końca roku: 42 dni
  • Do wakacji: 215 dni
Jesteś tutaj: Start

Strona główna

 

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

Artykuły

Obchody Święta Niepodległości w Stalowej Woli

2017-11-13
Powiększ zdjęcie

W dniu 11 listopada 2017r., w 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, po raz piąty w Stalowej Woli zapłonęło Ognisko Patriotyzmu. W tym roku miało szczególny charakter, gdyż udział w nim wziął Prezydent RP - Andrzej Duda.

Czytaj więcej o: Obchody Święta Niepodległości w Stalowej Woli

Uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości

2017-11-10
Powiększ zdjęcie

W dniu 8 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W uroczystości wystąpili uczniowie klas: II a, II b, III a, III b, III c i III d. Uczniowie przedstawili historię naszego państwa i walkę Polaków o odzyskanie niepodległości. Wykonali również poloneza.

Czytaj więcej o: Uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości

Wycieczka klas II C i III C do Lublina

2017-11-13
Powiększ zdjęcie

W dniu 9 listopada 2017 r. uczniowie klas językowych II C i III C wzięli udział w wycieczce do Lublina. Wycieczka rozpoczęła się spacerem z przewodnikiem ze Wzgórza Zamkowego ku malowniczym uliczkom w obrębie dawnych murów miejskich Starego Miasta.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas II C i III C do Lublina

Wielki sukces uczniów Gimnazjum nr 5

2017-11-05
Powiększ zdjęcie

Uczniowie Gimnazjum nr 5 uzyskali najlepszy wynik egzaminu gimnazjalnego przeprowadzonego w roku szkolnym 2016/2017 spośród wszystkich gimnazjów prowadzonych przez Miasto Stalowa Wola.

Z tej okazji, podczas uroczystości związanej z obchodami Dnia Edukacji Narodowej, Prezydent Miasta Stalowej Woli Pan Lucjusz Nadbereżny pogratulował Panu Dyrektorowi Markowi Koperze. Sukces naszych uczniów uhonorowany został także pamiątkową statuetką ufundowaną przez Prezydenta Miasta.

Czytaj więcej o: Wielki sukces uczniów Gimnazjum nr 5

Spotkanie z Irlandią

2017-11-07
Powiększ zdjęcie

2 listopada naszą szkołę odwiedzili goście z Irlandii. Agnieszka i Liam (rodowity Irlandczyk) poprowadzili zajęcia dla klas językowych: II C i III C, podczas których przedstawili prezentację o Zielonej Wyspie. Liam w bardzo interesujący sposób opowiadał o swoim kraju uwzględniając jego geografię, historię, a także święta i tradycje. 

Czytaj więcej o: Spotkanie z Irlandią

Wycieczka klas III d, II d i II e gimnazjum

2017-10-24
Powiększ zdjęcie

W dniach 19-20 października 2017 roku uczniowie klas III d, II d i II e pod opieką pań: Anny Lubas, Bożeny Bryś-Ordelowskiej, Edyty Kiec oraz pana Janusza Witka uczestniczyli w dwudniowej wycieczce szkolnej.

Czytaj więcej o: Wycieczka klas III d, II d i II e gimnazjum

Ekslibris pod znakiem COP

2017-10-31
Powiększ zdjęcie

Miejska Biblioteka Publiczna im Melchiora Wańkowicza podsumowała XXII edycję konkursu plastycznego na ekslibris okolicznościowy pod hasłem „80. rocznica powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego”.

Czytaj więcej o: Ekslibris pod znakiem COP

,,Czytanie łączy pokolenia”

2017-10-30
Powiększ zdjęcie

,,Czytanie łączy pokolenia”- pod takim hasłem biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami klas zorganizowała spotkania z książką, na które zaproszenie przyjęli dziadkowie, rodzice i, oczywiście, dzieci. Dorośli przynieśli ze sobą lektury z młodości, które wryły się w ich pamięć, a nawet stały się drogowskazem na przyszłość. 

Czytaj więcej o: ,,Czytanie łączy pokolenia”

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie fotograficznego „Stalowa Wola czarno-białym okiem”

2017-10-19

Zwycięstwo w Międzymiastowym Turniej Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym

2017-10-26
Powiększ zdjęcie

W dniu 25 X 2017r. uczniowie Gimnazjum nr 5 reprezentowali naszą szkołę PSP nr 12 w I miejskim etapie „Międzymiastowego Turnieju Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym”, który odbył się w Spółdzielczym Domu Kultury. Anna Siwik i Filip Palczak z klasy III b oraz Julia Suchora z klasy III c zwyciężyli w rywalizacji 12 szkół z naszego miasta i będą reprezentować Stalową Wolę w finale w którym wezmą udział reprezentacje uczniów z innych miast powstałych w ramach COP. 

Czytaj więcej o: Zwycięstwo w Międzymiastowym Turniej Wiedzy o Centralnym Okręgu Przemysłowym