Niedziela, 2018-12-16

Imieniny: Albiny, Sebastiana

Jesteś tutaj:
  1. Start

Witamy na naszej stronie.

Mamy nadzieję, że dzięki niej zarówno rodzice podopiecznych, jak i podopieczni będą mogli bardziej zaangażować się w życie placówki.

Dzisiaj na tablicy

List Podkarpackiego Państwowego Wojedódzkiego Inspektora Sanitarnego

do rodziców uczniów

POBIERZ

Laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018

Laureaci

Laureaci i finaliści

******************************************

Wielki sukces uczniów Gimnazjum nr 5

******************************

Konkursy przedmiotowe organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2018/2019

,,Święta są w nas…”-świąteczne spotkanie

12 grudnia 2018 w naszej szkole na dobre zapanowała  atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie rozpoczęło się od wręczenia nagród w konkursach świątecznych organizowanych przez Radę Rodziców naszej szkoły, a następnie w świąteczną wędrówkę drogami literatury i muzyki zaproszonych gości zabrali  uczniowie, nauczycieli i rodzice. Prezentowane przez nich teksty wzbudzały radość i wzruszenie, pozwoliły poczuć magię zbliżających się świąt.

„Uskrzydlona bielą orła…”

100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości

Międzywojewódzki Przegląd Twórczości Dzieci i Młodzieży rozstrzygnięty!

Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówkę dziewcząt i chłopców

W dniu 9.11 na obiektach MOSiR w Stalowej Woli odbyły się Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce koszykowej dziewcząt. Reprezentacja PSP nr 12 zajęła w zawodach drugie miejsce ulegając w finale reprezentacji PSP 9.

"Indie - kraj kontrastów" - Spotkanie z podróżnikiem.

20 listopada 2018r. odbyło się w naszej szkole kolejne już spotkanie z podróżnikiem - przedstawicielem grupy Trzask. Tym razem przyjechał pan Maciej Kras, który zabrał nas w podróż po Indiach

„Rekord dla Niepodległej ”

9 listopada 2018  o godz.11.11 wraz z  uczniami szkół w całej Polsce  odśpiewaliśmy hymn państwowy. W ten sposób uczciliśmy 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, włączając się w  ogólnopolskie wydarzenie pod hasłem „Rekord dla Niepodległej ” .
Pamiątką  spotkania jest symboliczna mapa Polski, którą udekorowaliśmy białymi i czerwonymi kokardkami.

"ABC Mocarza"

W dniu 29.10.2018 uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w spektaklu profilaktycznym odegranym przez aktorów Agencji Artystycznej "Galana" pod tytułem "ABC Mocarza". Spektakl poruszał problematykę sięgania  po substancje odurzające - dopalacze.

Konkurs "Bukiet jesienny"

W naszej szkole został przeprowadzony konkurs na bukiet jesienny. W dniu 30.10.2018r. odbyło się głosowanie przez uczniów, którzy oddawali głosy na pracę, która najbardziej im się spodobała.

Święto Komisji Edukacji Narodowej

W dniu 16 października 2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Program artystyczny zaprezentowali uczniowie klas czwartych i trzecich gimnazjum pod kierunkiem pań: Bożeny Bryś-Ordelowskiej i Edyty Kiec. Oprawę muzyczną przygotował zespół wokalno-instrumentalny pod kierunkiem pana Łukasza Markowicza.