Rok szkolny 2012/2013

Dzień Edukacji Narodowej 14 października 2012 roku

W naszym gimnazjum obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w środę 10 października. Podczas lekcji wychowawczej społeczność uczniowska oraz pracownicy szkoły zgromadzili się w średniej sali gimnastycznej. Uroczysty charakter spotkania zebrani podkreślili odświętnymi strojami.

Pasowanie na gimnazjalistę 2012

17 października 2012 roku uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum wraz z wychowawcami uczestniczyli w uroczystości ,,Pasowania na gimnazjalistę”.

Październikowe spotkania z książką, czyli… długa przerwa inaczej!

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w ostatnim tygodniu października, podczas długiej przerwy, w bibliotece Gimnazjum nr 5 pracownicy szkoły czytali na głos najciekawsze fragmenty swoich ulubionych książek z lat szkolnych.

Gimnazjada o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola

12 listopada 2012 roku po raz czwarty młodzież z gimnazjów stalowowolskich wzięła udział w Gimnazjadzie o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Stalowa Wola. Jest to cykliczna impreza przygotowywana w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

BOMBKOWE KOLĘDOWANIE 2012

10 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół nr 3 w Stalowej Woli już po raz szósty odbyło się „Bombkowe kolędowanie” połączone z aukcją ozdób choinkowych.

SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniu 11.01.2013 r. w Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli odbył się szkolny finał WOŚP. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów wokalnych i tanecznych, brania udziału w licytacjach na rzecz orkiestry, a także mogli podziwiać tancerzy z profesjonalnych szkół tańca z naszego miasta.

Projekt ESTABLISH

W naszej szkole realizowany jest projekt ESTABLISH przy współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie opiekunem projektu jest nauczyciel chemii mgr Agnieszka Chyła.

,,Dzień Otwarty” w Gimnazjum nr 5

Dnia 20 marca 2013 r.  w godzinach:  17:30 - 19:00 odbył się

"DZIEŃ OTWARTY" w Gimnazjum nr 5

Egzamin gimnazjalny 2013

W dniach 23, 24, 25 kwietnia 2013r. uczniowie klas trzecich przestąpili do egzaminu kończącego edukację w gimnazjum.