Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

Rok szkolny 2014/2015

Spotkanie z podróżnikiem H. Budkowskim

Podróżnik Hubert Budkowski gościł 21 marca 2015 r. w naszej szkole na zaproszenie nauczyciela geografii p. Agnieszki Maślach. Uczniowie klas drugich wsłuchiwali się w opowieści o środowisku przyrodniczym, społeczno- gospodarczym  i kulturowym państw Ameryki Łacińskiej.

„Podnieś rękę Boże Dziecię”

Szkolną akademię pt. „Podnieś rękę Boże Dziecię” z okazji świąt Bożego Narodzenia przygotowali uczniowie klas: II a  i II e pod opieką p. Zofii Wlazło i p. Magdaleny Husy.

SZKOLNY FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

17 grudnia 2014r. w Naszej Szkole odbyła się impreza towarzysząca 23 finałowi WOŚP. Jak co roku włączyliśmy się w zbiórkę pieniędzy, a przy okazji mile spędziliśmy czas.

Mieliśmy okazję zobaczyć pokaz w wykonaniu wicemistrza Polski w jeździe na rolkach oraz pokaz w wykonaniu „Strzelca”.

IV Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku”

Dnia 12 grudnia 2014 roku odbył się IV Powiatowy Konkurs „Kolędowanie po niemiecku” zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Hutniczej 17.

"Świąteczne spotkanie"

Aby Święta Bożego Narodzenia
                                                                                          były Bliskością i Spokojem,
                                                                                          a Nowy Rok – Dobrym czasem.”
                                                                                                        Konstanty Ildefons Gałczyński

11 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się Świąteczne spotkanie zorganizowane przez Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 5 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12, na które zaproszenie przyjęli: pan prezydent Lucjusz Nadbereżny, pani naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Halina Wołos, przedstawiciele instytucji działających w naszym mieście, nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Święty Mikołaj

3 grudnia 2014r. przybył do naszego gimnazjum Święty Mikołaj. Wszystkich nauczycieli i uczniów obdarował cytatami ze „szczęśliwymi myślami”. Był to dobry znak, świadczący o tym, że przez cały rok dość dobrze sprawowaliśmy się.

Choć Święty Mikołaj tego nie lubi…, jednak nie miał wyboru i musiał dać każdej klasie rózgę, jako światło ostrzegawcze!

Ciekawe, czy odwiedzi nas w przyszłym roku?

Mikołajkowa wycieczka klasy III e

5 grudnia uczniowie klasy III e pod opieką wychowawcy - p. Agnieszki Maślach i p. Marzeny Kozioł wzięli udział w wycieczce do Rzeszowa.

KONKURS NA NAJŁADNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY

W dniu 02.12.2014 r. odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej WoliKonkurs na Najładniejszy Wieniec Adwentowy.

W tegorocznej edycji konkursu  uczestniczył trzyosobowy zespół uczennic z klasy III b:  Julia Bar, Marcelina Glanert i Barbara Wereda.

Drużyna Gimnazjum nr 5 wykonała własnoręcznie wieniec adwentowy z naturalnych materiałów, nawiązujący do niemieckiej tradycji bożonarodzeniowej.

Prawybory samorządowe 2014r. w Gimnazjum nr 5

"Masz głos, masz wybór" - pod takim hasłem przebiegły prawybory samorządowe 2014r. w Gimnazjum nr 5.
Władze samorządowe mają wpływ na najbliższe otoczenie, dlatego uczestnictwo w takich wyborach i każdy głos jest bardzo ważny.

Akademia z okazji Dnia Niepodległości

W dniu 12 listopada 2014r. młodzież Gimnazjum nr 5 uczestniczyła w widowisku multimedialnym "Polskie drogi do wolności".
11 listopada to data o szczególnym znaczeniu dla Polski i Polaków. To data upamiętniająca dzień odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości.
11 listopada 1918 roku, po 123 latach niewoli Polska wróciła na mapę świata. Od tego ważnego wydarzenia minęło 96 lat.