Wtorek, 2024-03-19

Imieniny: Aleksandryny, Józefa

SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO

DLA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH GIMNAZJUM

Dnia 9 czerwca 2016 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny z Języka Niemieckiego dla uczniów klas pierwszych gimnazjum. Organizatorem konkursu była Pani Joanna Stefańska.

W konkursie udział wzięło 19 uczniów klas pierwszych gimnazjum. Konkurs polegał na napisaniu dyktanda w języku niemieckim.

Rozdano nagrody w VIII Powiatowym Konkursie Literackim pt. „Świadome dojrzewanie bez wspomagaczy”

08 czerwca 2016 roku w bibliotece Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli odbyło się uroczyste wręczenie nagród w VIII Powiatowym Konkursie Literackim pt. ,,Świadome dojrzewanie bez wspomagaczy”, zorganizowanym przez nauczycielki języka polskiego - p. Bożenę Bryś – Ordelowską i p. Edytę Kiec.

„Świat jest teatrem - aktorami ludzie. Teatr w klasie”

W dniu 31.05.2016 r. rodzice uczniów klasy I c, dyrektor ZS nr 3 p. Marek Kopera oraz wychowawczyni p. Magdalena Husa obejrzeli  prezentację projektu edukacyjnego z języka niemieckiego pt. „Świat jest teatrem - aktorami ludzie. Teatr w klasie”. Była to doskonała okazja do zaprezentowania stopnia opanowania języka niemieckiego przez uczniów klasy I c.

Wycieczka klas I b i I c - PARK REKREACJI ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim

W dniu 6.06.2016r.  uczniowie klas I b  i I c pod opieką p. Agnieszki Maślach, p. Magdaleny Husy i  p. Marty Michno uczestniczyli w wycieczce: PARK REKREACJI ZOOM NATURY w Janowie Lubelskim.

Wycieczka klas III e i II b - Kotlina Kłodzka – Praga

W dniach 30.05 – 1.06.2016r.  uczniowie klas III e  i II b pod opieką p. Agnieszki Chyły, p. Bożeny Bryś-Ordelowskiej, p. Barbary Dziopak i p. Grażyny Kopery uczestniczyli w wycieczce: Kotlina Kłodzka – Praga.

„Świat niedoskonały”

1 czerwca sala nr 16 na kilka godzin zamieniła się w kameralną scenę teatralną.

Wystawiliśmy sztukę pt. „ Świat niedoskonały”. Prezentowany przez nas spektakl poruszał problemy współczesnych ludzi różnych pokoleń: nastolatków, studentów i dorosłych. Chociaż jesteśmy amatorami, udało nam się zrobić wrażenie na zaproszonej publiczności. Wiemy o tym, ponieważ po występie odebraliśmy dużo gratulacji. Całemu wydarzeniu patronowała pani Anna Lubas.

„Szkolna Fiesta Uśmiechu i Życzliwości”- 1 czerwca 2016 Dzień Dziecka

1 czerwca 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole wyjątkowy Dzień Dziecka. Odbył się on pod nazwą „Szkolna Fiesta Uśmiechu i Życzliwości”.

W tym dniu korytarz szkolny przybrał nieco inną scenerię niż zazwyczaj – otaczały nas kolorowe balony, lśniące serpentyny, wielobarwne motyle i uśmiechnięte buźki.

Podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie mieli okazję pozować do zdjęć we wspólnie zaaranżowanej fotobudce balonowej, gdzie w śmiesznych i nietypowych nakryciach głowy fotografował wszystkich chętnych uczeń klasy IId – Jakub Bożek –prawdziwy pasjonat fotografii.

Warsztaty profilaktyczno - edukacyjne

W dniach 05.05.2016 - 27.05.2016 uczniowie klas trzecich Gimnazjum nr 5 uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno - edukacyjnych w Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień MONAR w Stalowej Woli. Zajęcia prowadziła pani Jadwiga Mroczek - psycholog i terapeuta uzależnień.