Zbieramy elektrośmieci - konkurs

Ruszamy w naszej szkole ze zbiórką elektrośmieci pod hasłem „Elektroodpdy zbierasz – klimat wspierasz”. Przyłącz się i ty!!!

Nasza szkoła jako jedna z 479 szkół z całej Polski bierze udział w konkursie „Aktywni dla klimatu”. Konkurs jest dwuetapowy. Zrealizowaliśmy zadania I etapu, przed nami etap II.

Zadaniem II etapu konkursu jest przeprowadzenia akcji społeczno-promocyjnej zbiórki elektroodpadów w swoim regionie. Planujemy zbiórkę elektrośmieci  pod hasłem „Elektroodpdy zbierasz – klimat wspierasz” w naszej szkole.

Zbieramy – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEE). Mogą być to stare i zepsute komputery, drukarki, laptopy, aparaty telefoniczne, suszaki, lokówki, żelazka, miksery, kalkulatory, gry wideo, płyty, zużyte baterie oraz inne urządzenia zasilane elektrycznie lub na baterie. Cel naszej zbiórki ma wyraźnie charakter ekologiczny.

Prosimy wszystkich uczniów i nauczycieli o przyłączenie się do naszej akcji i pomoc w zebraniu elektrośmieci. Wszystko co zbierzemy zostanie poddane recyklingowi, społeczeństwo zyska czyste środowisko, a my – zespół „KlimEko” punkty w ogólnopolskim konkursie.

Przyłącz się i ty!!!

Elektrośmieci zbieramy w szatni gimnazjum obok sklepiku w każdy czwartek i piątek

w godzinach 710 - 800

Klasa, która zbierze najwięcej elektrośmieci  otrzyma dyplom „ekologicznej klasy” i nagrodę

Zakończenie zbiórki  24 marca 2014 r.

Zespół „KlimEko”