Finał I Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem "Jak to jest zrobione"

15 grudnia 2015 roku w Centrum Edukacji Zawodowej odbył się finał I Międzypowiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem "Jak to jest zrobione"W konkursie wzięli udział  Kornel Pawłowski z III e i Piotr Jarzyński II a w dwóch branżach: mechanicznej – Aluminiowa felga do samochodu – jak to jest zrobione? i elektronicznej – Telebim, ekran LED - jak to jest zrobione?

Opiekunem uczniów była pani Izabela Środoń. Uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów.

Konkurs został zorganizowany przez Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną EURO-PRAK Wisłosan. Współorganizatorem konkursu był CEZ oraz Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli, natomiast partnerami konkursu byli: Powiat Stalowowolski, Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, lokalni przedsiębiorcy.

Celem konkursu była:

• promocja kształcenia zawodowego,
  • zdobycie przez uczniów gimnazjów wiedzy na temat lokalnego rynku pracy oraz możliwości wyboru przyszłego zawodu,
  • popularyzacja realizacji bloków kształcenia zawodowego technicznego,
  • zainteresowanie uczniów gimnazjów szeroko rozumianą techniką,
  • promocja działań na rzecz programu uczę się, studiuję i pracuję w miejscu zamieszkania,
  • rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji.