„Drzwi Otwarte” na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

W dniu 11 marca 2016 r. uczniowie klas I c i I b wzięli udział w warsztatach językowych pt. „Drzwi Otwarte” na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie.  W czasie pobytu na uczelni uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w wielu interesujących zajęciach.

Pierwsze z nich zatytułowane były "Jak przetłumaczyć swój ulubiony film, serial lub grę komputerową?" w czasie których Pan dr Paweł Aleksandrowicz przedstawił interaktywną prezentację o tłumaczeniu audiowizualnym. Koleją atrakcją dla naszych uczniów były warsztaty przygotowane przez Pana prof. Jarosława Krajkę 'Tłumaczenia a media- success story w radiu”. W czasie tych warsztatów uczniowie mogli spróbować swoich sił i przetłumaczyć fragment audycji radiowej, najlepsi tłumacze zostali nagrodzeni a warsztat przeprowadziła studentka lingwistyki stosowanej Pani Małgorzata Kopera.

Ostatnią część naszej przygody stanowiły warsztaty w kabinach symultanicznych, podczas których nasi uczniowie mogli przekonać się na czym polega praca tłumacza ustnego i co zrobić, aby stać się profesjonalistą w tym zawodzie.