Sobota, 2024-05-11

Imieniny: Igi, Mamerta

• Odwiedziło nas: 1719001

Warsztaty profilaktyczno – edukacyjne pod hasłem "Odlot - Dokąd?" z p. Andrzejem Sową

W dniu 20 listopada uczniowie klasy III A i III D gimnazjum uczestniczyli w warsztatach profilaktyczno – edukacyjnych pod hasłem "Odlot - Dokąd?" z p. Andrzejem Sową poświęconych problematyce sięgania przez młodzież po substancje zmieniające świadomość. Pan Sowa jest autorem książki „Ocalony. Ćpunk w kościele”, w której opisuje historię swojego życia i proces uzależnienia się od narkotyków.

Dzięki ogromnej determinacji i sile wiary udało mu się zerwać z nałogiem, założyć rodzinę i żyć bez wspomagania się środkami psychoaktywnymi.
W tym samym dniu zostało zorganizowane również spotkanie rodziców uczniów klas trzecich gimnazjum z p. Andrzejem Sową na temat budowania trwałej i bliskiej więzi  z dzieckiem jako czynnika chroniącego przed podejmowaniem zachowań ryzykownych oraz wsparcia młodych ludzi w przeżywanych przez nich kryzysach rozwojowych i tożsamościowych.
Zajęcia dla uczniów i spotkania dla rodziców odbywały  się w ramach programu "Kompendium Rodzica i Dziecka" organizowanego przez Stowarzyszenie  RÓWNOWAGA i dofinansowanego ze środków Województwa Podkarpackiego - Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej  w Rzeszowie oraz Gminy Stalowa Wola.

Organizatorem warsztatów była p. Iwona Zielińska – psycholog szkolny.