Wycieczka do Lublina

W dniu 30 maja 2018 r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Lublina.

Pierwszą atrakcją wycieczki były warsztaty językowe w Bibliotece British Council, gdzie uczniowie zostali zapoznani z działalnością biblioteki i zachęceni do korzystania z jej bogatej oferty on - line.

Uczestnikom zajęć została przekazana informacja na temat egzaminów oferowanych przez Sekcję Egzaminacyjną British Council. Egzaminy te są skierowane do osób, które muszą udokumentować znajomość języka angielskiego, aby móc studiować lub pracować w krajach, gdzie język angielski jest powszechnie używany. Następnym etapem wycieczki, było zwiedzanie niemieckiego Obozu Koncentracyjnego na Majdanku, którego celem było zapoznanie młodzieży z miejscami pamięci narodowej. Dla każdego z uczestników była to lekcja historii na żywo, historii o której powinien wiedzieć każdy obywatel. Przewodnik opowiedział młodzieży jak wyglądało  codzienne  życie więźniów, ukazał tragedię ludzi, którzy w tym miejscu stracili życie. Pobyt na Majdanku uświadomił uczniom wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyją w wolnym i demokratycznym kraju.