• Do końca roku: 238 dni
  • Do wakacji: 45 dni

Kartka z kalendarza

Awans do półfinału wojewódzkiego w koszykówce dziewcząt

W dniu 17 grudnia 2009r. w naszej szkole odbyły się zawody rejonowe w koszykówce dziewcząt. Nasza drużyna w składzie: Paulina Łygaś, Magdalena Szwajka, Klaudia Janik, Sylwia Korbecka, Joanna Wątroba, Paulina Składan, Eliza Nowak, Aleksandra Jaworska, Karolina Rybak, Magdalena Wrońska  wygrała wszystkie mecze i tym samym przeszła do półfinałów wojewódzkich w koszykówce dziewcząt.

Najtrudniejszym wyzwaniem dla naszych dziewcząt była rywalizacja ze szkołą z Tarnobrzega. Pierwszą połowę nasza drużyna przegrała 8 punktami (8 – 16). W 3 kwarcie „piątka” na czele z Magdaleną Szwajką zdobyła 12 punktów, a przeciwna drużyna jedynie 2 punkty. Stan rywalizacji wynosił wtedy 20 do 18 dla Stalowej Woli. W ostatniej kwarcie nasze koszykarki powiększyły przewagę do 4 punktów i nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa oraz awansu do półfinałów wojewódzkich koszykówki dziewcząt. Na sali po syrenie kończącej mecz zapanowała euforia wśród kibiców i zawodniczek Gimnazjum nr 5.