Egzamin gimnazjalny

Jak co roku uczniowie klas trzecich przestąpili go egzaminu kończącego edukację w gimnazjum. Składał się on z części humanistycznej matematyczno-przyrodniczej, a także po raz pierwszy uczniowie zdawali egzamin z języka obcego- angielskiego lub niemieckiego. Do egzaminu przystąpiło 125 trzecioklasistów.

Egzamin przebiegał zgodnie z procedurami. Przedstawiciele uczniów towarzyszyli przewodniczącym szkolnych komisji egzaminacyjnych w odbiorze arkuszy egzaminacyjnych. Ich zadaniem było sprawdzenie nienaruszalności pakietów z arkuszami i poinformowanie o tym innych uczniów. Egzaminy przebiegały bez zakłóceń, chociaż w opinii uczniów nie były najłatwiejsze.

Najwięcej obaw budził egzamin z języka obcego, gdyż uczniowie podchodzili do niego po raz pierwszy. Okazało się jednak, że „nie taki diabeł straszny, jak go malują”. Zadania z języka obcego nie okazały się nadmiernie trudne, a uczniowie wychodzili z sal bardzo zadowoleni.