Dzień Św. Patryka

18 marca 2015r. upłynął w naszym Gimnazjum pod znakiem zabawy z okazji irlandzkiego Dnia Św. Patryka. Tego dnia próbowaliśmy poczuć atmosferę panującą w Irlandii, gdzie  hucznie obchodzi się dzień swojego patrona.

Irlandczycy świętują organizując festyny i uliczne pochody, w których dominuje kolor zielony, będący narodową barwą Irlandii.  Z okazji tego święta  nasza szkoła została udekorowana przygotowanymi przez uczniów plakatami i ozdobami związanymi z Irlandią i dniem św. Patryka. Ponadto, uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką nauczycieli języka angielskiego przygotowali przedstawienie przybliżające uczestnikom tego wydarzenia nie tylko postać samego świętego, ale także Irlandię, której  święty Patryk jest patronem. Uczennice naszej szkoły zaprezentowały taniec irlandzki, a szkolny zespół muzyczny zagrał piosenki irlandzkich zespołów. Występy zostały podsumowane krótkim quizem, w którym uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę  na temat Irlandii. W związku ze świętem uczniowie rywalizowali także w konkursie plastycznym na najładniejszego irlandzkiego skrzata Leprechauna.