Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

• Odwiedziło nas: 1719447

Nabór elektroniczny do szkół ponadgimnazjalnych

Drogi Gimnazjalisto. W dniu dzisiejszym (tj. 14.05) rozpoczął się okres wybierania oddziałów do szkół ponadgimnazjalnych, do których chcesz kandydować.

Zaloguj się do systemu na stronie internetowej https://podkarpacie.edu.com.pl/Kandydat

wybierz oddziały, do których chcesz kandydować. Wydrukuj podanie, daj do podpisu rodzicom (opiekunom prawnym) i zanieś je do szkoły, w której jest oddział wybrany przez Ciebie jako pierwszy. Będzie to Twoja szkoła pierwszego wyboru.

Zrób to do 28.05.2015 r. do godziny 1500

Pamiętaj! Możesz wybrać dowolną liczbę oddziałów w maksymalnie trzech szkołach. Ustal kolejność oddziałów, w jakiej chciałbyś się do nich dostać. Przy wyborze szkół zwróć uwagę na miejscowość – będziesz mógł wybrać szkoły z wielu powiatów!

Po otrzymaniu świadectwa ze szkoły zaloguj się ponownie do systemu i zweryfikuj poprawność danych wprowadzonych przez twoje gimnazjum macierzyste. Masz na to czas do 26.06.2015 do godziny 1400. Od 3.07 2015 najpóźniej o godzinie 900 możesz sprawdzić, do której szkoły zostałeś zakwalifikowany.

Aby potwierdzić wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostałeś zakwalifikowany, dostarcz do tej szkoły oryginał świadectwa ukończenia Gimnazjum i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu.

Powinieneś to zrobić w dniach od 3.07 od godziny 900 do 6.07.2015 do godziny 1500.

Pamiętaj! Nie czekaj z wykonaniem zdań do ostatniej chwili!

… to wszystko! Powodzenia!