Wtorek, 2024-05-14

Imieniny: Bonifacego, Julity

• Odwiedziło nas: 1719399

Dzień Języków Obcych

Dnia 22 maja 2015 r. po raz drugi obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Języków Obcych. Spotkanie było doskonałą okazją do bliższego poznania kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych,  a także zachęcenia młodzieży do wytrwałej i systematycznej nauki języków obcych.

Na program artystyczny pt. ,,Warto uczyć się języków obcych” złożyły się wiersze i piosenki w języku angielskim i niemieckim wykonane przez uczniów klasy I b i szkolny zespół muzyczny. Dziewczęta z klasy III e przepięknie zaprezentowały się w tańcu irlandzkim, zaś uczennice z klasy II d zachwyciły zebranych niezwykle oryginalnym i pomysłowym pokazem mody ekologicznej. Ważnym punktem spotkania była prezentacja multimedialna dotycząca obyczajów, kuchni oraz ciekawostek o Anglii i Niemczech.

Imprezę, na którą zaproszono dyrekcję szkoły, uczniów klas VI Publicznej Szkoły Podstawowe nr 12 i uczniów klas pierwszych ,,Piątki” wraz z wychowawcami, poprowadziła młodzież z klasy III b ubrana w stroje szkockie, irlandzkie, angielskie i bawarskie.

Dzień Języków Obcych zorganizowali nauczyciele języków obcych przy wsparciu polonistek z Gimnazjum nr 5.